Співпраця з новим партнером — це завжди великі перспективи і значні ризики. Чи варто довіряти новим бізнес-контактам, інвестувати в незнайоме підприємство, надавати відстрочення платежу новому партнерові? Відповіді на поставлені питання допоможе знайти спеціальна процедура Due Diligence. Все більше бізнесменів, знаходячись перед вибором — стати засновником своєї справи або придбати готову компанію — вибирають другий варіант. І для того, щоб узабезпечити себе від непередбачених ризиків також рекомендовано провести Due Diligence.
Кому буде корисний Due Diligence?
- Підприємцям за крок до купівлі компанії.
- Інвесторам, зацікавленим в новому підприємстві.
- Власникам, що бажають продати компанію і узабезпечити себе від можливих претензій з боку покупця.
Залежно від ваших цілей ви можете замовити у Аудиторської компанії Pradis послугу Due Diligence, яка охоплює наступні напрями :
- Загальний (General Due Diligence). Для перевірки усіх сторін діяльності організації. Сюди входять юридичні, податкові, комерційні, фінансові, маркетингові, управлінські аспекти діяльності компанії
- Фінансовий (Financial Due Diligence). Дає можливість оцінити фінансовий стан компанії, перевірити його активи і зобов’язання з точки зору якості і раціональної оцінки (в т.ч. і незареєстрованих зобов’язань і активів, вартість яких завищена, що може посилити фінансове положення в майбутньому).
- Податковий (Tax Due Diligence). Можливо, як частиною програми фінансового Due Diligence, так і бути замовленим клієнтом окремо.
- Юридичний (Legal Due Diligence). Проводиться у разі, якщо клієнта цікавлять тільки юридичні аспекти діяльності компанії, наприклад, законність приватизації, питання реєстрації ліцензій, контрактів, дотримання трудового законодавства і ін.
- Операційний (Operational Due Diligence). Ініціюється за бажання клієнта збільшити випуск продукції, досліджує виробничу діяльність компанії, її можливості, місткість ринку, оцінку якості продукції, огляд нових розробок.
Замовляючи Due Diligence в Pradis, ви отримуєте обгрунтовану базу для ухвалення зваженого рішення відносно купівлі або злиття підприємств, доцільності вкладення коштів, плюсах і мінусах майбутньої угоди.